Sevgililer Günü Duası :)

Sevgililer Günü bu yıl Cuma’ya denk geldi 🙂 Aşk, hoşgörü, dişilik gezegeninin enerjisini taşıyan Venüs gününde tam da Sela vakti başladı bu satırlar.
“Sevgi yalnız bir insana bağlılık değildir. Bir tutumdur. Kişinin yalnız bir sevgi nesnesine değil, bütünüyle dünyaya bağlılığını gösteren bir kişilik yapısıdır. Kişi yalnız bir tek kimseyi seviyor, başka her şeye karşı ilgisiz kalıyorsa sevgisi sevgi değil, genişletilmiş bencilliktir.” demiş Karl Marx. Taa 1844 yılında kaleme aldığı “El yazmaları”nda.
“Bilgeliğin yolu BİR” derim hep…

lovve
İşte böyle bir bilgeliğe ulaşmak için bir “Sevgililer Günü” Cuma Selası vakti dua ederken buldum kendimi. İlginç bir kombinasyon oldu 🙂 Ardında bir Kilise öyküsü olan Aziz Valentine Gününde, Karl Marx bilgeliğine ulaşmak için Cuma Selasında göğe el açmak 🙂 Ama ben biraz da böyleyim işte… Her türlü güzel enerjiye eyvallah diyen bir yapı, ve bu yapıda hiiç yalnız değilim, biliyorum 😉 (yoldaşlarımı kucaklarım :* )
Yaklaşık şöyle bir şeydi duam: “Yaradanım; bana öyle bir idrak ver ki; tüm varoluşu da, ailemi de, dostları da, doğayı da, gönlümdeki adamı da, Seni de ve kendimi de hep oradan seveyim”
“Ohh” diye bir Nefes çıktı içimden bu cümleyi salıverince… 🙂
Bütünü kapsayan, koşulsuz, beklentisiz, sonsuzluğun yeşil ışığını kalbe doldurup kalbi koskocamman yapan bir idrak olsun bu…
Sevgili’nin sevgisinde olduğumuz her gün Sevgililer Günü’müz olsun, kutlu ol’sun 😉
Amin…

Mia ♥

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s