Çok güzelsin…

Dün gece mesaj kutuma bir mesaj düştü… Mia… diyordu sadece. Yanıt vermedim bu manidar seslenişe. Tanışmamış olsam da bildiğim, duyduğum, kalender bulduğum biriydi. Biraz sonra devam etti ve bir şeyler paylaşabileceğimize inandığını yazdı… Burada durdum, elime kahvemi alıp kalkıp pencereye yürüdüm ve sakin geceyi seyrettim biraz… Böyle bir eğilim sezmiş ama böyle bir çıkış beklememiştim. Fazla uzatmadan bilgisayarın başına dönüp, onu üzmeden, kendimi yormadan açık ve dürüst ifadelerle daha fazla umutlanmamasını sağlamaya karar verdim. Ekranın karşısına geçince son cümlesinin karşısında gözümün önünde beliriveren cümleyi yazdım ona: “Sana böyle düşündüren nedir?” Aşağı yukarı cevabı tahmin ediyordum, beni sadece paylaşımlarımdan takip eden biri olarak nelerden etkilenmiş olabileceğini geçiriyordum aklımdan… Duyarlıklarım onu etkilemiş olabilirdi, şiir seviyordu, doğayı, fotoğrafı, belki tarihi… Ama şu kısa cevap düştü ekrana “çok güzelsin… yeterli mi”

lumino
🙂 önce güldüm buna… ve ona bunun ancak bir iltifat için yeterli olabileceğini yazdım. Biraz sonra bu cevaba ağlıyordum! Belki de biz kadınlar deriiin şeyler beklemekle komiktik dahası traji-komiktik… Belki de birine baktığımızda onun nasıl da derin biri olduğunu “zan” etmek bizim huyumuzdu… Önce kendimizi inandırıp bir masalın içinde yürümemizi sağlayan sonunda yine üzülmemize sebep olan kendi hüsn-ü kuruntumuzdu! Masalın sonuna doğru pembe bulutlar dağılınca yine yerdeki zeminin hiç de bulut değil basbayağı bir kaya olduğunu sert bir düşüşle nazik yerlerimizde hissedince anlıyorduk ancak! Ve dönüp o zaman görüyorduk belki de bize söylenen tüm o şarkılar, şiirler, gökten indirilen yıldızlı sözlerin arkasında aslında tek bir cümle vardı “Çok güzelsin…”
Kızmıştım bunu söyleyen kişiye. Bu yazıyı yazınca öfkem dindi biraz, hatta biraz da takdir bile ettim belki; en azından elinde şair kalemi olmasına rağmen o son cümleyi dürüstçe baştan söylemişti!

Mia

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s